free portfolio web templates

Štandardne od dvoch do šiestich týždňov po obhliadke vypracujeme ŠTÚDIU. Štúdia je 2D návrh (koncepčné riešenie) záhrady s inšpiračnými fotkami, aby ste si vedeli lepšie predstaviť vašu vysnívanú záhradu. Sú v nej vyznačené napr. stromy, kríky, záhony, trávnik, lúka, kompost, búdka na náradie... Štúdiu vieme upravovať a meniť na základe vašich pripomienok.

Konzultácia štúdie prebieha e-mailovou formou, prípadne na osobnom stretnutí. Po odsúhlasení konečnej verzie štúdie, ktorú vám zašleme v pdf-ku na e-mail, resp. v tlačenej forme, sa môžeme pustiť do vypracovania detailného realizačného projektu.

Príklad štúdie si môžete pozrieť na obrázkoch nižšie:

Po odsúhlasení štúdie sa púšťame do REALIZAČNÉHO PROJEKTU. Je to súhrn niekoľkých výkresov, kde je záhrada rozkreslená do posledného "šróbiku", podľa čoho si viete záhradu zrealizovať aj sami.

Výkresy obsahujú konkrétne druhy rastlín, ich počty a kde presne majú byť vysadené. Tabuľku, zobrazujúcu v ktorom mesiaci ktorá kvetina kvitne a tabuľku dozrievania vášho obľúbeného ovocia v jednotlivých mesiacoch, aby ste vedeli, na kedy pripraviť zaváraninové poháre a oprášiť sušičku na ovocie :).

Nájdete v ňom aj konštrukčné zloženie zeleninového záhona, bylinkovej špirály, schodov a ostatných technických prvkov uvedených v projekte.

Ak je súčasťou záhrady automatická závlaha, taktiež bude schéma závlahy súčasťou projektovej dokumentácie.

Súčasťou projektu je aj výkres s veľkosťou plôch v m2 (kvetnatý trávnik, zeleninové a kvetinové záhony...), aby ste si to veľmi jednoducho vedeli pozrieť a nemuseli nič merať a rátať.

Samozrejmosťou je aj cenová kalkulácia, v ktorej budete mať jasne uvedené jednotlivé položky materiálu a prác, takže si viete vyskladať to, čo skutočne budete chcieť, prípadne rozdeliť realizáciu na etapy.

Aby ste si vedeli záhradu udržovať aj sami, dáme vám v pdf-ku návod na údržbu záhrady, aby sa všetky vysadené rastlinky mohli zdarne vyvíjať až do vytvorenia rajskej záhrady.

Vypracovanie realizačného projektu trvá približne 2-7 týždňov v závislosti od veľkosti plochy záhrady a aktuálneho množstva riešených zákaziek v našej firme. V prípade "akútnych" prípadov a predošlej dohode je možné čas skrátiť.

Vypracovanie celej projektovej dokumentácie (štúdia a projekt) od prvej obhliadky trvá cca 1 - 3 mesiace.

Príklady vybraných výkresov realizačného projektu si môžete pozrieť na obrázkoch nižšie: 


Po dohode vám vypracujeme skice alebo 3D vizualizáciu, aby ste si vedeli priestor detailne predstaviť v budúcnosti. Tieto výkresy sú ešte súčasťou štúdie, aby sme prípadné pripomienky zapracovali už do finálneho realizačného projektu.

© A.O. ITAZ s. r. o.