site maker


"Osobne sa už nemôžem pozerať na súčasný pseudotrend tzv. okrasných záhrad na Slovensku, ktoré človeku neprinášajú takmer žiaden úžitok okrem estetickej a rekreačnej funkcie. Takýto systém je maximálne neefektívny a vyžaduje neustále hnojenie, postrekovanie a náročnú údržbu. Mojím poslaním je preto vytvárať funkčný ekosystém v záhradách tak, aby boli ekologické, užitočné, pestré, nenáročné a ako vedľajší efekt, pekné. Som si istý, že ekologické záhrady sa stanú trendom aj na Slovensku."

Ing. Roman Šabík

Zakladateľ spoločnosti, záhradná architektúra

"Na mojej práci ma najviac baví to, že z čistého papiera, na ktorom postupne vzniká náčrt neskôr prepracovaný do finálneho návrhu, vznikajú záhrady alebo prírodné priestory, z ktorých majú úžitok nielen ľudia, ale aj príroda samotná a viem aspoň takto prispievať k zlepšovaniu životného prostredia. Nie je nič krajšie, ako vidieť, že ľudia majú z našej práce naozaj radosť a záhrada im ponúka množstvo plodov a aj kvitne do krásy. Som vďačná, že môžem robiť niečo, čo má v tomto svete zmysel."

Tatiana Mancová

Dizajn

"Záhrada je čerešničkou na torte každého domu. Človek v nej môže tráviť voľný čas, oddychovať alebo aj pracovať. Ideálne, keď si v nej môže človek aj niečo odtrhnúť a priamo zjesť. Lebo nič nechutí lepšie ako plody vlastnej záhrady.
Najradšej tvorím záhrady jedlé. Je radosť sledovať, ako veľakrát z neúrodnej zeme počas niekoľkých dní vytvoríme niečo pekné a hodnotné, čo bude slúžiť ešte dlhé roky. Bude prinášať úrodu a poteší každého, kto do nej vstúpi. To je veľmi dobrý pocit. To mám na tejto práci najradšej." 

Mgr. Michal Drienik

Realizácie

"Vyštudoval som na Strednej záhradnickej škole v Malinove a neskôr na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre odbor záhradníctvo. Na záhradníckej práci ma baví to, že svojou prácou vytvárame prírodné záhrady, ktoré slúžia nielen "nám", ale aj budúcim generáciám. Z týchto výsadieb je nielen úžitkový efekt v podobe úrody, ale aj estetický. Taktiež vysádzaním zelene zlepšujeme naše životné prostredie."

Ing. Miroslav Herák

Realizácie

"Záhradám sa venujem už 5 rokov. Mám za sebou realizácie okrasných aj úžitkových ekozáhrad, ale najlepší pocit mám z toho, keď majú zákazníci pôžitok zo záhrady a tešia sa z prírody okolo seba."

Attila Adam

Realizácie

© A.O. ITAZ s. r. o.